Apple Pay vs Google Pay

Czym różnią się Apple Pay i Google Pay?


Intro

Na Twitterze pojawiło się ciekawe porównanie w jaki sposób dwa systemy płatności mobilnych obsługują dane wrażliwe kart bankowych.

Oba rozwiązania są bezpieczne, ale różnią się implementacją.

Proces rejestracji

  • Apple Pay: Nie przechowuje żadnych informacji o karcie, tylko przekazuje informacje o karcie do banku. Bank zwraca token o nazwie DAN (numer konta urządzenia). iPhone następnie przechowuje DAN w specjalnym chipie sprzętowym.

  • Google Pay: Po zarejestrowaniu karty kredytowej w Google Pay informacje o karcie są przechowywane na serwerze Google. Google zwraca token płatności na telefon.

Proces płatności

  • Apple Pay: serwer e-commerce przekazuje DAN do banku

  • Google Pay: serwer e-commerce przekazuje token płatności do serwera Google. Serwer Google wyszukuje informacje o karcie i przekazuje je do banku.

Outro

Apple musi omówić szczegóły DAN (numer konta urządzenia) z bankami. Wymaga to czasu i wysiłku, ale dane karty kredytowej znajdują się w sieci publicznej tylko raz. W przypadku Google zaszyfrowane informacje o karcie kredytowej są dostępne w sieci publicznej.

Źródło


PS. W każdy poniedziałek przesyłam porcję praktycznej wiedzy o tworzeniu aplikacji mobilnych. Dołączyć można na samym dole strony. ⬇️